0 530 400 0071

Sosyal Medyada Biz}

DALGIÇ

DALGIÇ

Bölgemizin fay hattı üzerinde olması ve heran deprem ve doğal afetlere karşı uyanık ve bilinçli olması gerektiğini ve  en son 17 ağustos depremiyle bu acı gerçeği savunmasız bir şekilde yaşamış bulunmaktayız.

Bu sebeple Akademi Derneği toplumumuzun ihtiyacı  olduğunu düşünerek kendi bünyesinde Akdemi Arama Kurtarma Ekibi Kurarak çeşitli branş ve birimler oluşturmuştur.

Bunlar başlıca;

  • CANKURTARANLIK/DALGIÇLIK,
  • DAĞCILIK VE DEPREM,
  • İLK YARDIM,
  • YANGIN vs gibi ekipler ile halkımıza bilinç ve şuur kazandırma gayreti içerisindedir.

Bildiğimiz gibi yüzücülük insana birçok önden yarar sağlamaktadır.Hem bedensel sağlık ve fiziksel gelişme yönünden hem de iyi bir kişilik gelişimi ve ruh sağlığı bakımından yararlıdır. Çocuklar ve geçler spor yoluyla çevresini tanır , iletişim kurar, kendine güveni artar. Psikolojik açıdan da kendini kontrol etmeyi, bir konuda konsantre olabilmeyi, iradesini kullanabilmeyi, başarıya güdülenebilmeyi öğrenir.

Bilindiği gibi Yaz aylarında ençok rastlanan boğulma vakalarında ciddi bir artış yaşanmaktadır.Bu konudada AKAK kendi bünyesinde Profesyonel Cankurtaran personelleri ile halkımıza denizlerde,havuzlarda,dere ve akarsu gibi sulara girilirken dikkat edilmesi konusunda bilinçlendirme seminerleri ve uygulamalı cankuranlık eğitimleri vermektedir.

Sonuç olarak AKAK bünyesinde kurulan CANKURTARANLIK/DALGIÇLIK birimi toplumumuzun yozlaşan ahlaki değerlerine karşı daha bilinçli,kendini ve Rabbini tanıyan ahlaklı,sportif ve sağlıklı bireylerin yetişmesine yardımcı olmak için kurulmuş bir birimdir.

17 Nisan 2016
761 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN