0 530 400 0071

Sosyal Medyada Biz}

DAĞCILIK

Dağcılık temelde insanlık tarihi ile başlayan fakat 19.yüzyılda Avrupa’da yapılmaya başlayan bir spor dalıdır. İnsanlık tarihi ile başlayan diye bahsettiğimiz husus aslında insanların beklide farkına bile varmadan dağlarda yapmış olduğu işler ve faaliyetlerdir.

“Bizler Akademi Arama Kurtarma Dağcılık Ekibi olarak dağcılığa yalnızca bir salt bir spor mantığıyla elbette bakmamaktayız. Nedeni ise bir spor dalının insanın vücudunun zinde ve formda kalması için yapılan bir takım bedensel hareketleri ihtiva eder.

Bizler kendi bedenlerimizin zinde ve formda olmasının yanında, diğer gayemiz olan Arama Kurtarma, yön bulma; harita ve pusula okuma; Gps ve Doğada Hayatta Kalma konularında da bilgi ve becerilerimizi geliştirmekle birlikte insanlara ve topluma faydalı olabilmektir.

Bölgemizde yada çevre bölgelerde oluşabilecek afet yada benzeri doğa olayları, büyük kazalar, doğada kaybolma v.b. durumlarda doğadaki hayat şartları ve tecrübelerimizin de ışığında en kısa sürede bölgeye varmak ve acil bir şekildeyetkililerle koordineli olarak bilgi paylaşımında bulunabilmek ve gerekli yardımı en hızlı biçimde ulaştırabilmek için, her geçen gün daha aktif ve profesyonel hizmetler sunmaktayız. Bu nedenle ekibimiz yaz ve kış mevsimlerinde en olumsuz hava şartlarında faaliyet ve programlarına devam etmektedir.

Bu amacı gerçekleştirmek için, bünyemizde bulunan ekibimiz, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve buna bağlı kurum ve kuruluşlardan eğitim almış ve kendi alanlarında çeşitli belgeler almışlardır.

Aynı zamanda Dağcılık Ekibimiz başta gençler olmak üzere birçok insanın doğa ile barışık olması ve çevrelerinde bulunan olumsuz ve negatif arkadaş ortamlarından uzaklaşması ve kötü alışkanlıklar edinilmemesi amacı ile onların, çeşitli doğa gezilerine katılarak, hayata daha olumlu ve barışık bir şekilde bakmasını, yaratılış amacının ve gayesinin ne olduğunu anlamasını, kendisiyle,ailesiyle, çevresiyle ve hepsinden önemlisi olan Yaratıcı’sıyla barışık olmasını sağlamak bizler  için en büyük onur ve mutluluk olmaktadır.

Dağcılık bir fıtrat sporu ve öze dönüştür aslında..