0 530 400 0071

Sosyal Medyada Biz}

Deprem Arama Kurtarma Ekibi

Akademi eğitim kültürel dayanışma derneği bünyesinde bulunan Akademi arama kurtarma ekibimiz 2003 yılında çalışmalara başlamış olup 2005 yılında kurumsal statüye ulaşmıştır. 2007 yılı akademi derneğimizin kuruluşuyla birlikte dernek bünyesine katılmıştır.

Akademi arama kurtarma ekibimiz deprem tatbikat, seminer ve doğal afetlerde aktif birşekilde çalışmalarını devam ettirmektedir.

2001 yılı van ilimizde gerçekleşen depremde bulunarak, halkımızın açılarını hafifletmeğe çalışmıştır. Van- Erciş depremine 28 kişilik çalışma grubuyla katılan ekibimiz,23 vatandaşımızın çansız bedenini yakınlarına teslim etmiştir. Deprem bir doğal afettir. Her afet bir acı ve imtihanın parçasıdır.

Bölgemizde 1999 yılında gerçekleşen Kocaeli ve bolu depremleriyle sarsılan halkımızın yaralarına merhem olması amacıyla kurulan ekibimiz, bu bölgemizin birinci derece deprem kuşağı olduğunun da  farkındadır.

Bizler Allah’ın iradesi ve izniyle her doğal afette insanlarımıza yardımcı olmak amacıyla kurulduk ve bu amacı ‘siz de bir can kurtarabilirsiniz’ sloganıyla gençlerimiz ve toplumumuzla paylaşmak isteriz.